MOJE OBLÍBENÉ 0 KS

KOŠÍK 0 KS ZA 0


BALL CHAIR

BALL CHAIR

Design by Eero Aarnio

Originál. Aarniova prvotina a zároveň jedna z nejvýraznějších ikon světového designu. První ručně vyrobený prototyp dodnes stojí v domě Eera Aarnia, pro který byl původně navržen. Aarnio předběhl dobu – trvalo několik let, než technologie pokročily tak, aby se mohla vyrábět sériově. Ball chair je jako místnost v místnosti – útulná a tichá, chránící proti všem okolnímu hluku, ideální pro relaxaci nebo nerušené telefonování. Ball chair je zařazena do kolekce „100 židlí, které ovlivnily historii“.

BUBBLE CHAIR

BUBBLE CHAIR

Design by Eero Aarnio

Bubble chair vznikla minimalizací designu Ball chair. Jak říkal Ludwig Mies van der Rohe: Méně je více. Aarnio chtěl hlavně do prostoru dostat více světla a tak vznikla tato průhledná bublina z plexiskla, které pro ni bylo jediným vhodným materiálem, a byla navíc zavěšena místo postavení na podstavec, protože Aarnio nepřišel na žádný lepší způsob ztvárnění průhledného podstavce. Jméno Bublina pak bylo samozřejmostí.

PASTIL CHAIR

PASTIL CHAIR

Design by Eero Aarnio

Na Pastil chair lze nahlížet z mnoha pohledů. Můžeme ji vidět jako zvětšeninu sladkého bonbonu, ale i jako komplement křesla Ball chair, jehož prázdný čalouněný prostor by mohla díky svým přesně voleným rozměrům naplnit. Sklolaminát umožňuje i celoroční venkovní použití, a to nejen na posedávání - v létě jako netradiční plavidlo do vody a v zimě se v něm můžete třeba sklouznout ze svahu. Pastil chair je zařazena do kolekce „100 židlí, které ovlivnily historii“.

 LAMINO

LAMINO

Design by Yngve Ekström

Zvoleno za nejlepší Švédský nábytkový design 20 století. Klasika od Swedese, jeden z nejdéle vyráběných produktů této firmy. Za chvíli oslaví 60. výročí. Vysoká záda, provedení různé typy dřeva, čaloun látka, kůže nebo ovčí beránek.

ACCENT

ACCENT

Design by Yngve Ekström

Klasická pohovka, masivní dubový rám, látka

RONDINO

RONDINO

Design by Yngve Ekström

Otočné celočalouněné křeslo.

GUBI CHAIR 1

GUBI CHAIR 1

Design by KOMPLOT Design

Koncept židlí GUBI je založen na inovativní ohýbací technice užívající 3D dýhy. Koncept byl rozvinut do kompletní kolekce židlí a stolů s velkým množstvím povrchových úprav a variací. Pohodlný charakteristický 3D tvar byl pak transformován i do HiRek verze, která se hodí I na velkovní použití. Židle mohou být celodřevěné, s dýhovanými zády a polstrovaným vnitřkem nebo celopolstrované. Podnoží může být v chromu nebo v laku, se 4-mi nohami, průběžným rámem, otočné nebo dřevěné. Velká variabilita kolekce ji předurčuje k extrémně mnohostranému využití – v barech, kavárnách, zasedacích místnostech, odpočinkových prostorách nebo přímo v kancelářích.

PENELOPE

PENELOPE

Design by Charles Pollock

V roce 1982 designér Charles Pollock vytvořil skutečnou návrhářskou klasiku v podobě Penelope. Milovníci umění zřejmě při zaznění jeho jména zpozorněli: Pollock je bratrem malíře Jacksona Pollocka. Tento Američan uvedl v chod revoluci, technický a formální design pro Castelli. Italský design je ztělesněním estetické tvořivosti. V 60. a 70. letech dosáhl tento styl svého vrcholu. Svoji triumfální cestu po světě začalo neuvěřitelné množství nápadů a produktů. Design a potěšení z experimentování jsou dodnes neoddělitelně spojeny s Itálií. Výrobci, kteří jsou připraveni riskovat, avantgardní architekti - rebelové a nové materiály a výrobkové technologie byli líhní pro unikátní novátorský impuls.

PLIA

PLIA

Design by Giancarlo Piretti

Manifestace nové éry zaměřené na plasty - tak byla v roce 1967 označena série Plia, když byla představena na Veletrhu nábytku v Milánu. Židle se u návštěvníků výstavy setkala s tak dobrým ohlasem, že si ji někteří z nich brali bez povolení s sebou. Když jsme na tento netradiční projev uznání přišli, svázali jsme je pro jistotu řetězem. Se sérií Plia Italský designer Giancarlo Piretti předefinoval skládací židli. Jeho vývoj „3-diskového kloubu" je považován za nápad génia. Kombinace ocelové kostry a průhledného cellidoru prorazil židli cestu, aby se mohla stát kultovním objektem. Židle reprezentuje realizaci „lidového designu" a je nedílnou součástí designerského oddělení muzea MoMA (Muzeum moderního umění). Piretti, který byl rovněž přezdíván „Thonet 20. století", se vytvořením této židle zapsal do historie designu - vyrobeny již byly miliony kusů.

THE EGG

THE EGG

Design by Arne Jacobsen

Vyvinuto pro lobby a recepci kodaňského hotelu Royal Hotel v roce 1958. Toto křeslo je absolutní klasikou a bohužel i jedním z nejčastěji kopírovaných modelů. Mít doma original se ale určitě vyplatí, drží si svou cenu a zájem o něj pořád stejně, v posledních letech možná čím dál tím víc.

SWAN

SWAN

Design by Arne Jacobsen

Vyvinuto pro lobby a recepci kodaňského hotelu Royal Hotel v roce 1958. Toto křeslo i sofa jsou absolutní klasikou a bohužel i jedním z nejčastěji kopírovaných modelů. Mít doma original se ale určitě vyplatí, drží si svou cenu a zájem o něj pořád stejně, v posledních letech možná čím dál tím víc.

SERIES 7

SERIES 7

Design by Arne Jacobsen

“Konečně židle od Jacobsena se čtyřmi nohami a volitelnými područkami” psal dobový tisk v roce 1955.

ARMCHAIR 400

ARMCHAIR 400

Design by Alvar Aalto

Ikonické křeslo od Alvara Aalta. Bříza, bezbarvý lak. Sedák - odolné pružiny na prosed,sedák z PU pěny a dacronu. Čalounické možnosti: Artek standardní material nebo vlastní textilie, usně.

STOOL 60

STOOL 60

Design by Alvar Aalto

Klasická trojnohá aaltovka. Březová dýha, bezbarvý lak, barevný lak, tři nohy. Sedák - linoleum, lamino. Minimální množství pro objednání 2ks.

TEA TROLLEY 901

TEA TROLLEY 901

Design by Alvar Aalto

Slavný servírovací stolek - ikona světového designu. Bříza, bezbarvý lak, bříza dýha, linoleum černé nebo bílé lamino, bílá kola.

EJ 100 OXCHAIR

EJ 100 OXCHAIR

Design by Hans J. Wegner

Čalouněné křeslo, podnoží chromovaná ocel.

EJ 5 CORONA

EJ 5 CORONA

Design by Poul M. Volther

Čalouněné křeslo s otočným mechanismem. Podnoží v matném chromu.

NURMESNIEMI

NURMESNIEMI

Design by Anti Nurmesniemi

Čalouněná židle kůží, podnoží v chromu, s područkami nebo bez.

CHINA CHAIR

CHINA CHAIR

Design by Hans J. Wegner

China chair je exkluzivní dřevěná židle v lakovaném mahagonu nebo třešni s kůží čalouněným sedákem. V roce 2008 byla předstvena v novém materiálu – černém jasanu.